Kırmızı Osmanlı Çarığı

  • 130,00TL

  • KDV Dahil Fiyatı: 153,40TL


  • Stok Durumu: Stokta var

Kırmızı Osmanlı ÇarığıSağlıklı bir ayakkabı olan yemeniyi, diğer ayakkabılardan ayıran özellik, taban ile yüzünün birleştiği yerin tamamı dikişli ve dönme olmasıdır. Yemeni önce dikilmekte, sonra çevrilerek içi dışına getirilmekte ve asıl giyiniş şeklini almaktadır. Bir diğer özelliği ise ökçesiz ol...


Mevcut Seçenekler:

Kırmızı Osmanlı Çarığı

Sağlıklı bir ayakkabı olan yemeniyi, diğer ayakkabılardan ayıran özellik, taban ile yüzünün birleştiği yerin tamamı dikişli ve dönme olmasıdır. Yemeni önce dikilmekte, sonra çevrilerek içi dışına getirilmekte ve asıl giyiniş şeklini almaktadır. Bir diğer özelliği ise ökçesiz oluşudur. Yemeni yapımında taban olarak tabaklanmış sığır ve manda derisinden yapılan ve “gön” ismi verilen deri kullanılır. Sığır derisi boyalı, manda derisi ise kendi renginde, boyasızdır. Yemeninin yüzü ise “sahtiyan” denilen tabaklanmış keçi derisidir. Sahtiyan adı verilen derinin dört rengi vardır. Bunlar siyah, gül şeftali denilen parlak kırmızı ve  annabi adı verilen mor ile, yalnızca “edik” cinsinde (çizmenin kısa şekli) kullanılan sarı renktir.  

Çarıklarımız tamamen deriden üretiliyor, hepsi el yapımıdır. Derilerin hazırlanışı bile doğal yöntemlerle yapılmaktadır. Hiçbir kimyasal yapıştırıcı vesaire kullanılmamaktadır. Ayak için sağlıklı kullanılmaya değer, en sağlıklı ayakkabıdır. Bu ayakkabı aynı zamanda ayaktaki mantarlara, nasırlara, romatizmal rahatsızlıklarda tedavi amaçlı kullanılabilir. 

Çarıklar manda derisi ve sığır derisinden yapılmaktadır, içerisinde kil ve toprak karışımı da vardır. Ayak terlemesini, mantarı, romatizmayı, kaşıntı ve alerji varsa onları önler. Toprağa bastığın an tüm elektriği toprağa iletir. Doğal ve tamamen organiktir. Rahatlığı nedeniyle tercih edilmektedir. Çarık, ayağın şekli nasılsa o şekilde kalır. Haftada bir gün dinlenmek şartıyla bırakılır, 24 saat sonra da kendi halini toparlar aynı şekline gelir.  Kimyasal yani normal ayakkabıdan daha sağlıklıdır.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Etiketler: Osmanlı Çarığı, çarık, yemeni, deri çarık

SORUNUZ MU VAR? 0532 501 82 44
SİPARİŞ HAKKINDA? siparis@bizimillerden.com
DESTEK AL? destek@bizimillerden.com