#

Maraş Dondurması

Karsambaç; Ahır Dağı’nda kıştan saklanan kar tabakalarının, yaz günlerinde özellikle üzüm pekmezinin karıştırılması ile elde edilen soğuk yaz tatlısıdır. Karsambaç, süt ve sahlep karışımı ile denenerek bugünkü Maraş Dondurmasına dönüşmüştür.


Geleneksel Maraş dondurmasının yapımında sahlep, süt ve şeker kullanılmaktadır. Kullanılan sütün keçi sütü olması önemlidir. Çünkü Maraş Dondurmasına has tadı ve aromayı veren en etkili faktör keven otlarıyla beslenen keçilerden sağılan süttür. İkinci faktör ise Maraş’ta yetişen yabani orkidelerin köklerinden elde edilen dondurmaya eşsiz kokusunu, sertliğini veren sahleptir. 90 derece sıcaklıkta kaynatılan keçi sütüne sahlep, ardından şeker katılmakta, sakız haline gelinceye kadar karıştırılarak  6-8 saat dinlendirdikten sonra soğutulmakta ve hazır hale getirilmektedir.


Kahramanmaraş’ın tanıtımına büyük katkı sağlayan Maraş Dondurması, Türkiye sınırlarını aşarak dünya ülkelerine yayılmış, Türk Patent ve Marka Kurumunca verilen coğrafi işaret tescil belgesi ile de tescillenmiştir.


Hakiki Maraş Dondurması Nerede?

Maraş Dondurması, Kahramanmaraş coğrafyasına özgü çiçeklerle beslenen keçilerin sütleri ve Ahır Dağında yetişen salebin şekerle karıştırılarak eksi 6 derecede soğutulduktan sonra eşsiz lezzet ve aromasıyla tüketime sunulur.
Bugün Maraş dövme dondurması bir çok çeşit ve tatlarıyla kendine has formüllerle teknolojik üretim sayesinde üretilip yurt içi ve yurt dışına erimeden tüketicilere ulaştırılmaktadır.

Nasıl Sipariş Verebilirim? Dondurmam Kargoda Erir mi?

Dövme Maraş Dondurmasını tattıktan sonra aynı lezzeti başka yerde bulamayacağınızı anlayacaksınız. Bu lezzetten uzak kalmayın diye bizimillerden.com olarak hakiki dondurmayı Türkiye'nin her yerine kargo firmaları ile 72 saat şoklayarak değerli siz müşterilerimize erimeden ulaştırıyoruz. İnternet sayfamızdan ve sosyal medya hesaplarımızdan siparişiniz özenle hazırlanarak gönderilmektedir.

 Yaz Serinliğinde Dondurmanın Tadına Varacaksınız

bizimillerden.com ekibi olarak Kahramanmaraş'ta özel kalitede, hijyenik ortamda üretim yapan ve markalaşan iki markanın dondurmasını sizlerle buluşturuyoruz. Alpedo ve Marasta Dondurmalarının tüm çeşitlerini sayfamızda bulabilirsiniz. Maraş Dondurması denince akla gelen bu iki harika lezzette dondurmalarımızdan sipariş verenlerin memnuniyeti doğru bir seçim yaptığımızı kanıtlıyor. Nerede olursanız olun yaz serinliğinde vazgeçilmez dondurma keyfiniz için bize ulaşmanız yeterli. 

SORUNUZ MU VAR? 0532 501 82 44
SİPARİŞ HAKKINDA? siparis@bizimillerden.com
DESTEK AL? destek@bizimillerden.com