Sade Kesme Maraş Dondurması (1kg) (Alpedo-Kervan)

  • 60,00TL

  • KDV Dahil Fiyatı: 60,00TL


  • Marka: Kervan
  • Stok Durumu: Stokta var

SADE  KEÇİ SÜTLÜ HAKİKİ MARAŞ DÖVME DONDURMASI Kahramanmaraş Hakiki Sade Dövme Dondurması 72 saat şoklu paketlenerek  KARGO ile TÜRKİYE'nin her yerine gönderim yapılmaktadır.Maraş Dondurması, eşsiz damak tadıyla birkaç asır öncesinden başlayarak günümüze kadar gelm...


Mevcut Seçenekler:

SADE  KEÇİ SÜTLÜ HAKİKİ MARAŞ DÖVME DONDURMASI 

Kahramanmaraş Hakiki Sade Dövme Dondurması 
72 saat şoklu paketlenerek  KARGO ile 

TÜRKİYE'nin her yerine gönderim yapılmaktadır.
Maraş Dondurması, eşsiz damak tadıyla birkaç asır öncesinden başlayarak günümüze kadar gelmiş ve bu gelenek hala devam etmektedir.

ÖDEME KREDİ KARTI-HAVALE/EFT NAKİT

KABUL EDİLMEKTEDİR. 


Maraş Dondurması, eşsiz damak tadıyla birkaç asır öncesinden başlayarak günümüze kadar gelen lezzet geleneğidir. Maraş Dondurmasının tarihçesi; Maraş’ta Karsambaç adı verilen karışımın keşfiyle başlar. 

Karsambaç; Ahır Dağı’nın güneş görmeyen vadi aralıklarından kıştan saklanan kar tabakalarının, sıcak yaz günlerinde çeşitli meyve özleri ve özellikle üzüm pekmezinin karıştırılması ile elde edilen soğuk yaz tatlısıdır. Bu tatlı, zamanla süt ve sahlep karışımı ile denenerek bugünkü Maraş Dondurmasına dönmüştür.

Geleneksel Maraş dondurmasının yapımında süt, sahlep ve şeker kullanılmaktadır. Kullanılan sütün keçi sütü olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü Maraş dondurmasına has tadı veren en etkili faktör keven otlarıyla beslenen keçilerden sağılan sütdür. Bu tadın ortaya çıkışında ikinci faktör ise Maraş’ta yetişen yabani orkidelerin köklerinden elde edilen dondurmaya eşsiz kokusunu, setliğini ve aromasını veren sahleptir. 90 derece sıcaklıkta kaynatılan keçi sütüne önce sahlep, ardından şeker katılmakta, sakız haline gelinceye kadar karıştırılarak  6-8 saat dinlendirdikten sonra soğutulmakta ve tüketime sunulmaktadır.

Kahramanmaraş’ın tanıtımına büyük katkı sağlayan Maraş Dondurması, ülkemiz sınırlarını aşarak tüm dünya ülkelerine yayılmış, Kahramanmaraş’ın simgesi haline gelmiştir.


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Etiketler: maraş dondurması, hakiki maraş dondurması, dondurma, maraş, kesme dondurma, Alpedo,

SORUNUZ MU VAR? 0532 501 82 44
SİPARİŞ HAKKINDA? siparis@bizimillerden.com
DESTEK AL? destek@bizimillerden.com